top of page
Witam!

 

Niniejsza strona powstała z myślą o zarejestrowaniu moich poczynań w zakresie ratowania ruchomych zabytków z okresu PRL.


W kolejnych działach prezentuje moją skromną kolekcje, dzielę się doświadczeniami z garażu, jak również podrzucam nieco wiedzy teoretycznej pomocnej w tematach youngtimerów. Pozwoliłem sobie zarezerwować również nieco miejsca na prezentacje części, które chciałbym sprzedać lub wymienić.

 

Kolekcja, jak i niniejsza strona są wytworem prywatnym i hobbystycznym. Nie mogę zagwarantować regularnych aktualizacji, nie ponoszę również żadnej odpowiedzialności za informacje i porady tutaj zamieszczone. Są one wytworem moich doświadczeń nabytych przez kilka lat amatorskiej pracy - z pewnością możecie znaleźć lepsze i bardziej profesjonalne rozwiązania, jak i również możecie się natknąć na o wiele gorsze rozwiązania w renomowanych serwisach i warsztatach naprawczych. Ja wychodzę z założenia, że samodzielnie wykonana praca cieszy o rząd wielkości bardziej, niż zlecona innym. Inna sprawa, że profesjonalna renowacja zabytków kosztuje ogromne pieniądze - takie przy których ratowanie klasyków prl jest ekonomicznie nie uzasadnione...

Godziny otwarcia garażu:

W CZASIE WOLNYM OD PRACY ZAWODOWEJ, W DNI WOLNE I ŚWIĘTA

(o ile małżonka i dzieci nie zaplanują nic innego ;) )

O mnie

 

Obecnie pracuję zawodowo w korporacji  zajmującej się produkcją części samochodowych. W wolnych chwilach próbuję uratować od złomowania choć mikroskopijną część polskiej motoryzacyjnej historii.

Bardziej prywatnie - jestem szczęśliwym małżonkiem i ojcem dwóch córek. Stąd też wspomniane wolne chwile - mówienie o wolnym czasie było by już nadużyciem ;)

 

Z tego też samego powodu nie znajdziecie mnie na Twarzoksiążce - jeżeli już mogę poświęcić chwilę na necie, to najcześciej przebywam na portalach aukcyjnych/ogłoszeniowych szukając części i materiałów przydatnych w renowacji i odbudowie eksponatów mojej kolekcji.

 

 

Czym się zajmuje

 

​- Naprawy mechaniczne


- Naprawy blacharskie


- Lakierowanie


- Konserwacja

 

- Naprawy elektryki


- wszelkie inne prace których wymaga rekonstrukcja kolekcji


 

bottom of page